משחקי מחשב בלינוקס

חבר יקר חשף בפני את נפלאות הקוד הפתוח, אני משתמש ב- Ubuntu 10.10 שהוא פשוט נפלא, או כמו שאני אוהב להגיד AMAZING!

הפוסט הפעם יעסוק במשחקים לילדים, משחקים קלים יחסית, שפותחו למערכת הפעלה לינוקס, כך שגם ילד בין שנתיים וחצי, שלוש יכול לשחק וליהנות מחווית משחק חיובית.

יואב וליעד התנדבו, שלא בידיעתם, לבדיקת המשחקים, יואב בן 3 וחצי וליעד בן שנתיים וארבעה חודשיים, שניהם גיימרים מצויינים ובמקרה הזה גם הילדים שלי.

 

קיים מאגר  הולך וגדל של משחקים ללינוקס, וליתר דיוק יש 505 משחקים בקטגוריות שונות חלקם טובים יותר וחלקם פחות, אבל כולם בחינם, (קוד פתוח) – הורים, אפשר לחסוך כסף ברכישת משחקים!

איך מגיעים למשחקים שקיימים ב– Ubuntu?

הכל מנוהל מתוך ה- Ubuntu Software center המחולק למספר קטגוריות.
אחת מהם היא Games שגם היא כפי שציינתי מחולקת לקטגוריות. בחיפוש פשוט או בחירה של קטגוריה, בקלות ניתן למצוא את המשחק הרצוי.

Software Center

מהם המשחקים השווים? או מה הילדים שלי אוהבים לשחק? טעימה קטנה.

 

Secret Maryo Chronicles

Maryo

 

זה המשחק האהוב ביותר עליהם.
משחק פלטפורמה, המבוסס על משחק Mario של Nintendo. משחק שכולו חוויה אחת גדולה. המשחק מאוד קל ורק אחרי שעוברים מספר שלבים מתחילה לעלות רמת הקושי, אבל עד אז הילד צבר מספיק מיומנות ובהחלט יכול להתמודד עם רמת הקושי שעלתה. הדמויות במשחק סופר חמודות הכל עטוף בגרפיקה עליזה ושמחה כמו שילדים אוהבים. מתאים גם למבוגרים.

ציון קידמוס: 9.3

אתר המשחק: http://www.secretmaryo.org

SuperTuxKart

SuperTuxKart

 

משחק מרוץ מכוניות, תלת מימדי.
הילדים מאוד אוהבים את המשחק בין השאר בגלל שניתן לבחור דמות והדמויות ממש חמודות: פיל, תמנון, פינגווין ועוד. בכל פעם הם נהנים לבחור דמות אחרת. הדמויות נוסעות בקרטינג במסלולים שונים. הרעיון דומה למכוניות מתנגשות והמטרה היא להגיע ראשון בתום מספר סיבובים (ניתן להגדיר את מספר הסיבובים שיהיו בכל משחק).

ציון קידמוס: 8.9

אתר המשחק: http://supertuxkart.sourceforge.net

Neverball

NeverBall

Casual game שבו השחקן בעזרת החצים במקלדת מייצב משטח כאשר המטרה היא לאסוף מטבעות ולהביא את הכדור למרכז משטח המטרה. המשחק הוא תלת מימדי עשוי היטב אבל לא מתאים לילדים מתחת לגיל 3 (ע"פ הבדיקה שלי).

ציון קידמוס: 8.5

אתר המשחק: http://neverball.org

הפוסט נכתב ע"י קידמוס.

אודות kidmos

קידי - בלוג תוכנות לעיצוב גרפי
פורסם בקטגוריה משחקים, עיצוב ופיתוח משחקי מחשב, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *